جمعه 20 شهريور 1394

اخذ مجوز راه اندازی دانشکده داروسازی البرز از وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی در اسفند ماه سال 1393 انجام پذیرفت. این دانشکده از نیمسال دوم سال تحصیلی 1395- 1394 اقدام به پذیرش دانشجو نمود و در حال حاضر 180 دانشجو (روزانه، شهریه پرداز) در این دانشکده مشغول به تحصیل می باشند. دانشکده داروسازی البرز به عنوان یکی از زیر مجموعه های دانشگاه علوم پزشکی البرز با برنامه های آموزشی براساس کوریکولوم آموزشی داروسازی و در عین حال ارتباط با صنعت، آموزش در عرصه را به عنوان هدف اصلی در جهت تربیت نیروهای داروساز ماهر در زمینه های مختلف  قرار داده است. دانشجویان در کنار دروس نظری و عملی در دانشکده، به صورت همزمان مشغول به کسب دانش و تجربه در واحد های صنعتی ، بیمارستانی و مراکز اجرایی مرتبط با رشته می باشند.

فضاهای دانشکده شامل فضاهای اداری، 7 کلاس، 7 آزمایشگاه جهت برگزاری آزمایشگاه شیمی، داروسازی صنعتی، فارماکوگنوزی، داروشناسی و سم شناسی ، هرباریوم، کتابخانه و واحد فناوری اطلاعات می باشد.

کتابخانه دانشکده داروسازی  در سال 1394 با هدف ارائه منابع علمی حوزه داروسازی به دانشجویان، اساتید و علاقه مندان به این رشته راه اندازی شده است. این واحد تا کنون با داشتن بیش از 5000 نسخه کتاب دیجیتال، 1834  نسخه کتاب و لوح فشرده به دو زبان فارسی و انگلیسی در زمینه های داروسازی و داروشناسی، شیمی ، علوم پایه و سایر حوزه های مرتبط در مساحت تقریبی 160مترمربع در طبقه اول ساختمان B پاسخگوی نیاز علمی مخاطبان است.

واحد فناوری اطلاعات شامل 15 سیستم کامپیوتری در فضای تقریبی 100 متر مربع می باشد.

يكشنبه 30 تير 1398   03:11:45